Fotoalbum

 
      nic
Skautský znak
nic
Historie Dvojky
Současná Dvojka
Kronika výprav
Fort David
Základna Olšany
Vzkazník
Fotoalbum
Pokec
Roveri
Pár odkazů
Pár odkazů
Kontakt na nás
 

Nejnovější fotky včetně popisků naleznete na http://dvojkajh.rajce.idnes.cz/


Zimní expedice Homole 2013

Každoročně pořádáme v zimě 30 km expedici zimní krajinou. Tentokrát jsme vyrazili na vrch Homole, který se nachází nedaleko města Tábora. Tradičně se účastnili kromě členů oddílu také rodiče některých členů. Několik snímků zde.


Zimní výprava do Stráže nad Nežárkou 2013

Několik fotek z první výpravy v roce 2013, která vedle do Stráže nad Nežárkou. Premiéru si zde odbyl náš nováček:)


Ostravó, Ostravó, aneb víkendové tažení do Moravskoslezského kraje

Jeden z listopadových víkendů jsme poznávali město Ostrava a jeho okolí. Bylo to opravdu velmi zajímavé a všem se nám v Moravskoslezském kraji moc líbilo.


Setkání družin skauta ABS v Brně

Setkání družin Skauta ABS se každý rok koná na jiném místě v České republice. Tentokrát bylo vybráno Brno. Byl připraven velmi zajímavý program a naše středisko vyslalo hojnou skupinu účastníků. Děkujeme pořadatelům za skvěle připravený program.


Sedlobraní 2012

Tradiční podzimní setkání se členy oddílu, jejich rodiči a přáteli oddílu se tradičně konalo na našem tábořišti Fort David. Opět nám přálo krásné počasí Babího léta. Několik snímků z této akce je v této kategorii.


Letní tábor 2012

Letos jsme již posedmé tábořili na Fort Davidu u Sedla. Tábor byl zaměřen převážně na skautské dovednosti a nesl se v duchu celotáborové hry s názvem: Kryštof Kolumbus. Tábor se velmi povedl a odvezli jsme si z něj nejenom mnoho zážitků, ale také výrobků, které jsme vytvořili v rámci celotáborovky.


Dvoudenní výprava na tábořiště

Vydali jsme se na dva dny na naše tábořiště, abychom jej připravili na tábornickou sezónu.


Výprava do Brna

Jarní výprava do druhého největšího města České republiky. Přálo nám počasí a navštívili jsme nejznámější brněnské památky. V sekci několik ilustračních fotek.


Zimní expedice Pacova hora

Tradiční zimní expedice, které se účastní také rodiče našich členů a přátelé oddílu vedla letos na Pacovu horu, pod kterou se nachází jedna z nejstarších českých jeskyní, a to Chýnovská jeskyně. Akce se velmi povedla, zde několik snímků.


Do obce Mnich po stopách T.G.Masaryka

První výprava v roce 2012 vedla v lednu do obce Mnich u Kardašovy Řečice. Nedaleko odtud se nachází památník T.G.Masaryka. Celá cesta byla věnována prvnímu československému prezidentovi. Zde je několik snímků z této akce.


Betlémské světlo 2011

Několik snímků z tradičního předvánočního setkání na Náměstí Míru.


Výprava za památkami matičky Prahy

Na podzim roku 2012 jsme vyrazili do Prahy a navštívili tam skautské památky. Akce se velmi vydařila. Ubytováni jsme byli u Venci a Štěpána. Zde je k náhledu několik fotek z této povedené akce.


Sedlobraní 2011

V této sekci je uloženo několik fotek, které pořídil při letošním Sedlobraní náš externí člen Jirka Pulda alias Jiří. Akce se velmi povedla. Letos jsme zaznamenali největší účast.


Letní tábor Fort David 2011

Letos jsme pošesté tábořili na Fort Davidu u Sedla. Tábor byl zaměřen převážně na skautské dovednosti a nesl se v duchu celotáborové hry s názvem: Skautskou cestu na Kamčatku a k jezeru Olien. Tábor se moc povedl.


Výprava Setonův hrnec

V květnu jsme se vydali na louku v údolí Malíkovských skal, kde jsme vařili v Setonově hrnci. Byla to doslova lahůdka, což bude jistě patrné i z přiložených fotek.


Výprava na Javořici 2011

Po několika letech jsme se opět vydali na nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny, a sice na Javořici. Doprovázelo nás krásné počasí. Akce se nesla v duchu zakladatele světového skautingu, Roberta Baden Powella a písně Lilie skautská.


Naučná stezka po Jindřichově Hradci

Na konci ledna jsme si prošli naše krásné město Jindřichův Hradec a prověřili jsme znalosti členů oddílu o našem městě a jeho historii.


Expedice na Choustník 2011

Na začátku března 2011 jsme společně s rodiči uspořádali zimní expedici na hrad Choustník. Akce se i přes náročný profil a délku (kolem 29 km) mimořádně vydařila a měla skvělý ohlas. I pro rok 2012 plánujeme velkou zimní výpravu. Zde několik fotek z Choustníku.


Sedlobraní 2010, aneb podzimní hraní na Fort Davidu

Loňský první ročník se tak vyvedl, že jsme letos akci zopakovali:) Druhý ročník byl v duchu pěkného počasí, mnoha her a vysokého počtu účastníků. Jak jsme se bavili se můžete podívat v tomto albu.


Letní tábor Fort David 2010

V roce 2010 jsme opět tábořili na našem tábořišti na Fort Davidu. Tentokrát jsme poprvé vzali i kola, abychom poznali širší okolí tábora. Tábor se moc vyvedl. Zde je pro představu několik fotografií.


Květnová výprava na Fort David

Jarní expedice na Fort David se nesla v duchu přípravy tábořišti na letní sezónu. Šli jsme se také podívat k jezeru Fort Lake na náš vor:), který je dnes už bohužel minulostí:)


Brigáda u klubovny

Jarní úklid u klubovny a v klubovnách je vždy třeba. Kluci se činili a několikrát jsme se přitom také vyfotili. Na závěr akce jsme si upekli vuřty.


Maškarní 2010

Maškarní veselí, které se konalo v klubovně 7. a 10. oddílu. Z našeho oddílu se akce účastnili bratři Pepek a Lvíček.


Zasněžený Fort David

Několik fotek ze zimní výpravy na tábořiště Fort David. Konala se v únoru roku 2010.


Zimní expedice na hrad Roštejn

Letošní první výprava mířila na hrad Roštejn, který se nachází nedaleko Telče. Terén byl opravdu náročný. Celkem jsme ušli 17 km. Zde budete moci shlédnout několik ilustračních fotek z této akce.


Sedlobraní aneb dvoudenní podzimní tábor s rodiči

Letos jsme poprvé uspořádali tzv. Sedlobraní. Jedná se o společenskou akci, která se konala na našem tábořišti a nakterou byli pozváni všichni členové oddílu, jejich rodiče a další přátelé oddílu. Akce se mimořádně vydařila, což je patrné z fotek v příloze. Těšíme se na další ročník.


Letní tábor Fort David 2009

Letos jsme již počtvrté tábořili na našem stálem tábořišti s názvem Fort David. Letošní tábor trval jeden týden. Zde si můžete prohlédnout vybrané fotky z této akce.


Výprava: Kunžak - Vysoký Kámen - Kaproun

V březnu jsme podnikli výpravu, při které jsme si prohlédli divokou zvěř na ranči Lána u Kunžaku. Odtud jsme vyrazili přes husté lesy k Vysokému Kameni a zpět domů jsme jeli ze zastávy Kaproun úzkokolejkou. Vzhledem k tomu, že právě probíhalo jarní tání, nebyla to jednoduchá akce.


Roverská expedice Žebrák&Točník

Na začátku měsíce května jsme se vydali za krásného počasí na hrady Točník a Žebrák u obce Hořovice.


Zimní expedice na Janštejn pro odvážné

Na začátku února jsme se vydali na zříceninu hradu Janštejn u Horní Cerekve. Výpravu zvládli i nejmenší členové oddílu. Zde se můžete podívat na některé fotky.


Vánoce 2008 na Fort Davidu

Letos jsme oslavili konec roku opět na našem tábořišti na Fort Davidu. Bylo vyhodnoceno bodování, rozdány dárky, ozdoben stromeček a zpívali jsme vánoční koledy.


Podzimní expedice do Kamenného Malíkova

Na podzim tradičně vyrážíme na chatu do Kamenného Malíkova - stejně tak tomu bylo i letos. Udělali jsme si pěknoudvoudenní výpravu.


Letní tábor Fort David 2008

Zde si můžete prohlédnout několik fotografií z letošního skautského tábora. Letos nás bylo na táboře kolem 20 a tábor se velmi vyvedl.


Roverské třešnobraní

Na začátku července se naše mini roverská skupina vydala do obce Skočice u Vodňan na sběr plodů, konkrétně třešní. Užili jsme si spoustu námahy i zábavy - viz fotografie.


Expedice Křivoklát a ZOO Praha

Po loňském úspěchu výletu na Karlštejn jsme se letos vydali na neméně krásný hrad, a sice hrad Křivoklát. Cestou jsme absolvovali poměrně náročnou turistiku. Druhý den jsme vyrazili do pražské Zoo. Přálo nám nádherné jarní počasí. Akce se opět mimořádně vydařila:)


Dubnová brigádička na Fort Davidu

První jarní výprava na tábořiště byla spojena s brigádou. Akce se zúčastnilo i několik rodičů našich členů, kteří nám výrazně pomohli. Všem za vydatnou pomoc děkujeme.


Mash-Karadha na Fox Hillu 2008

Letos se na naší střediskové tvrzi Fox Hill (Olšany) konal 2. ročník maškarního veselí. Nutno podotknout, že akce se mimořádně vydařila a zúčastnilo se jí cca 40 členů střediska, což je úctyhodný počet. Zde je několik snímků tak, jak je zachytili naši střediskoví fotografové.


Roverský Silvestr v Kostelní Radouni

Přelom roku 2007 jsme decentně oslavili ve stylu Karaoke zpěváků a převleků v Kostelní Radouni. Součástí akce byl také výlet na ovčí farmu do Horní Radouně. Bylo krásné zimní počasí. Akce se velmi vydařila. Vše nejlešpí do celého nového roku 2008.


Betlémské světlo 2007

Tradiční předvánoční setkání na Náměstí Míru se velmi vydařilo. Zde je několik snímků z této akce, tak jak ji zachytili někteří otcové našich členů.


Vánoční besídka 2007

Letošní Vánoční besídka se nesla v pohodové atmosféře, člonové oddílu obdrželi dárky za svou celoroční snahu. Zpívalo se, jedlo se, a společně jsme zhodnotili skautský rok 2007. Omlouváme se za horší kvalitu pořízených snímků.


Vánoce 2007 na Fort Davidu

Zde si můžete prohlédnout několik snímků z naší vánoční akce na našem tábořišti Fort David. Účast na akci byla opravdu hojná. Nezúčastnili se pouze bratři Kecal, Vrabčák, Sněhulák a Pařez, takže nás bylo cca 16:).


Výprava do zasněženého údolí K.Malíkova

V polovině listopadu l.p. 2007 jsme se vydali do údolí v Kamenném Malíkově. Bylo již cca 20 cm sněhu, hráli jsme zimní hry, stěvěli sněhuláky a opékali jsme buřty na ohni. Zde je několik snímků z této zimní výpravy.


Středisková brigáda na Olšanech

I tentokrát jsme se na podzim sešli na naší tvrzi na Olšanech. Konala se zde jak střediková rada, tak také středisková brigáda. Hrabali jsme listí s připravovali dřevo. Tvrz může ulehnout k zimnímu spánku.


Houbařská výprava na Fort David

První setkání s naším krásným tábořištěm po letním táboře se neslo v duchu houbaření. Našli jsme opravdu krásné úlovky, někteří kluci se naučili vařit a přálo nám krásné podzimní počasí. Posuďte sami.


Výprava ke Komáří louce

Jednoho slunné záříjového víkendu jsme se vydali na takovou komornější výpravu ke Komáří louce a rybníku Holub, kteréžto se nachází u obce Nová Olešná u Strmilova. Ny výpravě nás bylo celkem 8 a myslím si, že se docela vyvedla. Pár fotek, které pořídil bratr Venca zveřejňujeme také zde.


Letní tábor Fort David 2007

Návštěvníkům našeho skautského webu bychom rádi ukázali několik pěkných fotek z letního tábora, který se konal od 29.7. do 12.8. na našem krásném tábořišti Fort David mezi obcemi Bílá a Sedlo v neposkvrněné oblasti zvané Česká Kanada. Na táboře nás letos bylo celkem 15, takže celkem příjemný počet. Počasí bylo proměnlivé a hráli jsme celotáborovou hru, která se jmenovala: Zlatokopové ze Sedla, anebo boj o zlato z české Kanady. Přejeme příjemné pokoukání.


Výlet parním vláčkem Českou Kanadou - 2007

Během tradičného výletu parním vlakem jsme pořídili několik zajímavých snímků, o které bychom se s Vámi rádi podělili. Letos nám po několika letech přálo opravdu pěkné počasí a i účast byla velmi početná.


Dobrodružná expedice Lužnice

Letos jsme společně se Zdeňkem Škardou zorganizovali expedici do obce Lužnice u Veselí nad Lužnicí a do okolí ptačí rezervace. Zde jsme nalezli krásná zákoutí jihočeských rybníků.


Výprava do jihlavské zoo

Na konec května byla naplánována společná akce 7.dívčího oddílu a 2.chlapeckého účtu. Cílem cesty byla jihlavská zoologická zahrada. Účastníkům se tento jednodení výlet moc líbil.


IV. řádný sněm SKAUTA ABS na Orlovech

Za krásného květnového počasí na na skatské základně konal již 4. řásný sněm naší organizace. Na programu jednání byly důležité otázky ohledně chodu naší skautské organizace. Součástí akce byl také oheň k výročí 100 let skautingu, ze kterého si všichni zúčastnění odvezli slibové uhlíky na památku. Akce se povedla, zvláště večerní scénky u ohně byly velmi vtipné. Za naše středisko se akce zúčastnili: Ilča, Fera, Cinta, Koksík, Venca, Pinďa a Vodin.


Maškarní 2007 na Fox Hillu

Letos se konečně uskutečnilo dlouho očekávané a plánované střediskové maškarní na naší tvrzi Fox Hill na vysočině. Na akci se nás sjelo z celého střediska opravdu hodně (kolem 30 lidí) a domníváme se, že akce se opravdu mimořádně povedla. Kolík zachytil několik zajímavých snímků na svůj fotopaparát. Těšíme se další ročník této akce.


Štěpánův a Kecalův Kamenný Malíkov

Naši bratři Štěpán a Kecal byli hlavními organizátory dvoudenní výpravy do údolí za obcí Kamenný Malíkov, kam pravidelně jednou až dvakrát do roka vyrážíme. Chlapci výpravu vzorně zvládli. Tady je několik skromných snímků, jak je zachytil bratr Kolík.


Expedice Karlštejn

Za krásného jarního počasí se naše skromná roverská skupinka vydala na jeden z nejkrásnějších hradů v ČR. Výchozím bodem byla kačerovská mansarda:). Cestou zpět z Karlštejna jsme procházeli nádhernou krajinou plnou skalních útvarů. Bylo to opravdu nádherné.


Jarní oddílovka na Fort Davidu

První letošní akce na Fort Davidu se opravdu povedla. Dodělali jsme sklípek, bylo krásné počasí, kluci hráli zajímavé hry a Komár s Hejkalem nám uvařili výbornou polévku.


Oddílová výprava do Jindřišského údolí a Vítkův hrádek

31. března jsme si za krásného, ale mírně větrného počasí udělali jednodenní oddílovou výpravu do blízkého Jindřišsského údolí. Vyrazili jsme 8 hodin od klubovny a pres údolí došli až na Vítkův hrádek. Zde jsme se najedli a vydali se k domovu.


Brigáda u židovského hřbitova

První akcí v novém roce 2007 byla brigáda u židovského hřbitova, kde měl náš oddíl kdysi také svou klubovnu. S motorovkou pomohli Koksík, Ota a Bobas. Zde je několik fotek z této akce.


Betlémské světlo 2006

I letos doputovalo do našeho krásného města světýlko až z Betléma. Zde je několik fotek z akce.


Vánoční besídka 2006

Každoroční předvánoční vyhodnocení celročního bodování, zpívání koled a pohoštění se konalo v naší útulné klubovně.


Střediskový Fox Hill

Na podzim se každoročně koná středisková akce na tvrzi. Letos se akce účastnili 7.dívčí oddíl a 2. chlapecký. Zde je několik fotek z této výpravy. Fotil Kolík.


Olšany bez Strůči

Zde jsou fotografie z jedné z oddílových výprav na Olšany, která se uskutečnila na podzim 2006. Nálada byla skvělá. Fotky jsou od Kokse a Kolíka.


Výprava na Fort David

Jednu říjnovou sobotu, bylo to myslím 7. jsem se vydali na první potáborovou výpravu na Fort David. Koksík a Venca dělali schody ke sklípku. Zde je několik snímků z této akce.


Letní tábor Fort David 2006

V roce 2006 se konal 1. tábor na našem novém tábořiští - Fort David - Sedlo. Zde je několik fotek zachycující průbeh celé letní táborové akce. Fotili Jirka, Koksík a Strůča


Budovaní tábora na Ford David

Tady jsem zařadil pár fotek z našich výprav na tábořiště Fort David u Sedla. Jedna se převážně o výpravy spojené s budováním nového tábořiště - takže tím pádem tu bude k vidění převážně pracovní zapálení :)


Betlémsko světlo v Jindříchově Hradci

Jako již tradičně k nám zavítalo Betlémské světlo. O jeho organizaci se starají křesťanští skauti a zejména Ota Fürstu. Jako obvykle přinesli světlo skauti na náměstí, kde si jej mohli všichni připálit a odnést domů. Celé se to odehrávalo na našem náměstí u Morového sloupu a k dobré vánoční pohodě přispělo i zpívání písní.


Roverská výprava na Křemešník

Po delší době jsme se vydali také na roverskou výpravu. Tentokrát byl naším cílem vrch Křemešník nedaleko Pelhřimova:) Na cestu jsme přizvali i některé mladší členy. Ti kteří šli byli s výpravou i přes metrové sněhové závěje spokojeni:) Zápis z akce bude obstarán sestrou Cintou:) Až bude, objeví se v roverských akcích.


Zimní výprava do Malíkova

Letos byla opravdu dlouhá a tuhá zima, již listopadová výprava na Olšany nám přinesla sněhové překvapení:) Tentokrát jsme se vydali do údolí do Kamenného Malíkova, kde bylo sněhu také požehnaně:) Měli jsem problémy se tam vůbec dostat, ale jinak se akce velmi povedla.


Vánoční besídka 2005

Poslední schůzku před vánočními svátky bývá oddílová besídka, nejinak tomu bylo i v letošním roce. Letos nám do oddílu přibylo několik mladých hudebníků:), jež nevynechal i náš fotoaparát.


Zimní výprava na Olšany

Na 18. - 20. listopad jsme naplanovali střediskovou podzimní výpravu na tvrz Fox Hill. Nikdo z nás, co v pátek večer přijel netušil, že z podzimní výpravy se stane přímo zimní. Přes noc totiž napadlo 20 čísel sněhu a krajinu okolo nás přikryla sněhová nadílka. Vůbec nám to nevadilo - měli jsme naplánováno hrabání listí. Tak jsme si užívali zimních radovánek. Pár obrázků z této akce je zde a zápis z této akce v sekci Současná Dvojka na sebe nenechá jistě dlouho čekat.


Sváteční oddílová výprava do Kamenného Malíkova

Zkusili jsme narychlo naplánovat podzimní výpravu do Kamenného Malíkova o prodlouženém víkendu a tady je pár fotek. Počasí nám přímo přálo, tak výprava dopadla na výbornou. Náš poloprofesionální fotograf Kyblin dal přednost fotografování přírody a nás starších, takže moc fotek tady nebude. No, posuďte sami...


5. setkání družin - Praha

V Praze letos proběhlo již páté, jubilejní setkání družin Skauta ABS. Setkání se konalo ve dnech 16.9. - 18.9. 2005. Akce se zúčastnila i početná skupina z našeho Střediska Pětilisté růže. Zde je několik snímků, které zachytil bratr Koksík.


Letní tábor Buková 2005

Letos jsme tábořili společně se 7. dívčím oddílem z našeho Střediska Pětilisté na tábořišti: ,,Buková paseka,, u Landštejna. Naposledy jsme zde tábořili v roce 2003. Zde můžete shlédnout fotografie, které jsme pořídili běhěm našeho táboření v krásném prostředí České Kanady. Přeji příjemné pokoukání:)


Parní vláček Albeř 2005

Rok se s rokem sešel a my jsme opět vyrazili parním vláčkem do Albeře. Připravili jsme tam několik atrakcí pro návštěvníky. Zápis z akce naleznete v sekci: Současná DVOJKA - akce, zde je několik ilustračních fotek pro dokreslení tamní atmosféry. Pěkné pokoukání.


Výprava na tábořiště Camp David

V květnu jsme vyrazili na oddílovou výpravu na tábořiště Camp David. Bylo to první seznámení kluků s naším novým tábořištěm u obce Sedlo. Všem se nám tam líbilo a už se těšíme až tady bude náš první tábor.


Pálení čarodějnic 2005

Jako skoro každoročně jsme oslavili společně pálení čerodějnic. Letos poprvé se nám podařilo nejen čarodějnice nalézt, ale i vyfotografovat. Bohužel, stejně jako vloni se nám nepodařilo dotáhnout celou akci ke zdárnému konci a čarodějnice upálit. No, snad se nám to podaří příští rok...


Putování za jarní krajinou na Fox Hill

Tak tohle pěkný počasí se už nedalo unést a tak jsme i my museli někam vyrazit na oddlílovou výpravu. Předpověď počasí nebyla moc dobrá a tak jsme jeli na základnu Fox Hill na třídenní výpravu. V pátek i v sobotu nám pršelo, ale neděle se vydařila. V sobotu jsme hráli hry uvnitř a trošku poklízeli v okolí kostela. V sobotu večer a v neděli jsme si už šli zahrát nějaké ty hry i ven. Koukněte na pár fotek ...


Expedice Studnice

Tak tady jsou fotky z našeho malého výletu na koních.


Expedice Roštejn

Protože zima už polevila a konečně mělo být dobré počasí, rozhodli jsme se zorganizovat první jednodenní roverskou výpravu na hrad Roštejn. Sice jsme nebyli v plném počtu (z rozličných důvodů), ale výprava se i přes nepřízeň počasí skvěle vydařila a my jsme ve zdraví začali letošní serii výprav po hradech našeho kraje. Tak tady je pár fotek z té první - pěkné pokoukání ...


Komorní oddílovka v klubovně

Tak jsme zkusili narychlo přepadovku na kluky - oddílovku oznamenou den předem. Dobře nám tak - účast vypadala podle toho. Více poznáte z našich fotek nebo v akcích Současné Dvojky.


Silvestrovská Slonárna

Tady jsou fotky z našeho roverského silvestra.


Klášter č.p. 27

Tak tady je k pokoukání pár fotek z našeho víkendového lenošení v malebné vesničce Klášter 2.


Palba

Tak tady si náš nejmladší správce vyzkoušel jednu povedenou animaci. Doufejme, že časem přibudou další a stejně překvapivé jako tahle první ;)


Expedice Janštejn 2004

Jednoho krásného záříjového dne jsme se s naší roverskou družinou vydali na jednodenní expedici. Naším cílem byla zřícenina hrádku Janštejn, která se nachází nedaleko nejvyššího vrcholu Českomoravské vrchoviny, tedy Javořice. Těm z vás, kteří jste zde ještě nebyli tyto krásná místa vřele doporučuji. Zde je několik fotek z akce. Přibyl také zápis z akce.


Letní putovní tábor 2004

Vrcholem celoroční oddílové činnosti bývá pravidelně letní tábor. Letos jsme se rozhodli pro uskutečnění putovního tábora se základnou na Olšanech. Za těch prvních 14 dní v srpnu jsme stačili projít spoustu krás České Kanady a zažít mnoho krásného. Vše se snažíme přiblížit zvěřejněním některých fotek.


Krumlovské slavnosti

No a aby té kultury nebylo dost, tak zde si můžete prohlédnout pár fotek z Českého Krumlova, kde se v tu dobu - koncem června 2004 konaly Kromlovské slavnosti. Opět jsme zde měli své ,, spíše,, ženské zastoupení:) Zde si přečtete více.


Pelhřimov - město rekordů

Město Pelhřimov je známo tím, že se zde každoročně koná přehlídka nejrůznějších rekordů a kuriozit. Letos se část našich roverů rozhodla, že se na tuto akci vydá. Zde je několik snímků z akce. Pokud se chcete dozvědět více tak právě tady.


Celostátní setkání CHK

Na začátku května se na naší tvrzi v Olšanech konalo celostátní setkání chlapeckého kmene SKAUTA ABS. Přítomno bylo náčelnictvo našeho kmene. Zde je několik fotek


Klenovské pálení Čarodejnic

Skončila nám dlouhá, předlouhá zima, a tak se naši milí roveři rozhodli, že pojedou upálit ČARODEJNICE do Klenova u Kardašovy Řečice. Součástí jsou i snímky zachycující výlet na Červenou Lhotu den poté. Přeji krásný zážitek.


Oddílovka - OLŠANY 6 - 2004

Koncem června se konala oddílovka na Olšany. Zde je několik fotek, které zachycují její průběh.


Albeř 2004

Zde je několik fotek z každoročního výletu parním vláčkem do obce Albeř, který pořádá město Jindřichův Hradec. Naše středisko je spoluorganizátorem celé akce.


Betlémské světlo 2003

Zde je několik fotek z Betlémského světla, které doputovalo do Jindřichova Hradce vloni den před Štědrým dnem!


Roveři

Tak a tady jsme se zaměřili na naše milé rovery:)


Naše město Jindřichův Hradec

Zde je několik fotek našeho krásného jihočeského města, které určitě stojí za to navštívit.


Roverské vítání roku 2004 - aneb ICHDULAMPEFAHREN:))

Na přelomu roku 2003 a 2004 se konalo u Horní Pěny na Slonovic chatě a v jejím bezprostředním okolí vítání nového roku 2004, které bylo letos nazváno ICHDULAMPEFAHREN:) Jedinečné snímky můžete shlédnout právě zde:)


Tábor - Buková 2003

Vloni v létě - v srpnu se konal střediskový tábor na tábořišti,, Buková ,, v České Kanadě. Zde jsou fotky zachycující přípravy, stavbu, ale i samotný průběh tábora.


Oddílová klubovna

Zde je několik fotek naší oddílové klubovny. Přeji pěkné pokoukání.


Listopadové střediskové setkání na Olšanech

Koncem listopadu se na naší tvrzi v Olšanech konalo celostřediskové setkání jehož se zúčastnilo zhruba 40 lidiček. Během celého víkendu se konala spousta her, rukodělné práce a domlouvali se také organizační věci spolu s vyhodnocením práce našeho střediska Pětilisté růže JH. Bylo tedy co fotit. Celou akci trochu pokazilo mlhavé počasí, ale nálada byla skvělá :)


Prázdninový Malíkov

Po náročné akci na Šimárně jsme si dojeli odpočinout na chatu v údolí Kamenného Malíkova, kde jsme domýšleli poslední detaily táborové hry s názvem Boj o ostrov. Během soboty se k nám přidal Slon s Koksíkem, které nezastrašila pozdní hodina ani déšť a šťastně dojeli na kolech. Pokud vás zajímá více, tak je taky článek v akcích roverů.


Prázdninová Šimárna

O prázdninách jsme se vydali na tři dny na chatu k Šimonovi, která se nachází u lázní Kateřinky nedaleko obce Horní Ves na Vysočině. Užili jsme si zde spoustu legrace a náramně jsme si zde odpočinuli. Připravovali jsme zde také program na letní tábor na Bukové. Zde je několik fotek, které pořídila Cinta a tady nějaké to povídání.


Kamenný Malíkov

Tak tady je pár fotek z naší roverské akce, která se konala v říjnu 2003 v údolí Kamenného Malíkova. Počasí nám přálo, nálada byla dobrá a tak nám víkend báječně vyšel.


Tvrz Olšany

Zde se nachází kolekce fotek zachycující tvrz Olšany - jak jí honosně nazýváme ;-)) Tyto fotky by mohly poskytnou alespoň přibližnou představu, jak to zde vypadá a připravit na pobyt případné zájemce. Další potřebné informace si můžete přečíst v sekci Tvrz Olšany.
PS: V současné době to vypadá na tvrzi daleko lépe!


Fotky z různých akcí

Ještě můžu nabídnout pár fotek z akcí (Betlémské světlo, výlety parním vláčkem do Albeře, odhalení pamětní desky, tábora atd.). Zatím nejsou nijak uspořádány nebo roztříděny, ale postupem času si jistě najdou svoje místo v příslušné sekci. Zatím k nim Venca pilně doplnil popisky, takže se můžete kouknout a případně zavzpomínat.


Tvrz Fox Hill - Olšany

Protože naše členská základna zeslábla a finanční požadavky na tábořiště Smrčka se zdály být příliš vysoké a pro oddíl neúnosné, byly poslední tábory konány u/na střediskové základně Olšany. - více v Tvrz Olšany. Z těchto táborových akcí je zde také několik fotek.


Smrčka

Bohužel perfektní tábořiště v Bednárečku jsme museli s novým vlastníkem pozemku opustit. Naštěstí jsme sehnali tábořiště kousek za Horní Pěnou. Toto tábořiště jsme si pojmenovali \"Smrčka\". Zde oddíl prožil 4 tábory - mimo jiné i tábory v období povodní... Na tomto tábořišti jsme také měli společné tábory s dívčím oddílem. Na ukázku můžu nabídnout pár fotek z tábořiště Smrčka.


Bednáreček

Dalšími tábory, které následovaly byly tábory u vesnice Bednáreček nedaleko J. Hradce. Na těchto táborech byl už náš oddíl samostatně. Zmínka o těchto táborech je také v sekci Historie Dvojky. Z těchto táborů můžu nabídnout pár fotek.


Blata

Pro mě začala Dvojka po revoluci. První tábor, který se konal byl tábor na Blatech. Byl to společný, koedukovaný tábor celého (tehdy ještě nerozděleného) jindřichohradeckého střediska. Fotky z něj moc nemám, ale co jsem našel, to jsem sem dal ...

 
Počet přístupů: 5644/17 nic webmaster & designer Koksik