Fort David

 
      nic
Skautský znak
nic
Historie Dvojky
Současná Dvojka
Kronika výprav
Fort David
Základna Olšany
Vzkazník
Fotoalbum
Pokec
Roveri
Pár odkazů
Pár odkazů
Kontakt na nás
 

Začátkem roku 2004 jsme díky Peříčkovi a Strůčově iniciativě získali možnost používat jako tábořiště loučku u obce Sedlo poblíž Číměře. Moc děkujeme Peříčko!

Obec Sedlo

Nahled mapy 1 Obec Sedlo se nachází poblíž vesnice Číměř, která leží na jindřichohradecku. V části obce je evidováno 52 adres. V části obce není evidována žádná ulice. Všechny adresy v části obce mají PSČ 378 33. Je zde také k vidění pseudorománská kaple sv. Anny z r. 1894. V obci není žádný obchod pro nákup, ale je tu velká hospoda využívaná především v letní sezoně.

Možnost autobusové dopravy do JH je pouze ze zastávky Číměř/Bílá (cca 4 km), Lásenice (cca 7 km) nebo Číměř (4 km). Ve všední dny je možnost využít ranního spojení z Lásenice do Nové Bystřice, která má zastávku i v obci Sedlo. V odpoledních hodinách pak opačného směru - z Nové Bystřice přes Sedlo a Lásenici až do Jindřichova Hradce.

Okolí obce

Nahled mapy 2

Obec leží v přírodním parku Česká Kanada, který se vyznačuje dosud nedotčenou přírodou, hlubokými lesy a krásnými rybníky. Právě pro toto přírodní bohatství se území využívá zejména pro pěší turistiku, cykloturistiku a rekreaci.

Fort David

Nahled mapy 3 Tábořiště Fort David je menší loučka situovaná v mírném svahu poblíž Sedelského rybníka. Pod loučkou vede polní cesta, z ostatních stran je chráněna lesním porostem. Polní cesta vede okolo jedné strany rybníka a napojuje se na státní silnici vedoucí ze Sedla do obce Bílá. Na pozemku leží i studna s ruční pumpou a s pitnou vodou (certifikovaný odběr i certifikovaný rozbor). Z loučky je pěkný výhled na sedelský rybník. Tábořiště je bezproblémově přístupné i pro těžší vozidla a to i za špatného počasí. Pískové podloží s mírným svahem navíc odvádí srážkovou vodu bezproblémově mimo pozemek tabořiště.

Nahled mapy 4 Blízký (cca 5 minut od tábořiště) Sedelský rybník s hrází skýtá možnost letního koupání. Okole hráze je rybník obklopen hustým porostem a proto je v rybníku spíše chladnější voda. Poblíž hráze je malý prostor který může posloužit jako prostor ke vstupu do rybníka. Dno zde klesá poměrně pomalu a je tedy vhodný pro koupání i malých dětí.

Zásobování je možné řešit nákupy v prodejně Číměřské Jednoty. Samozřejmě po dohodě (pečivo atd.). Vzdálenost cca 5 km. Nebo v Jindřichově Hradci či Nové Bystřici.

K vybavení tábořiště mimo už zmíněné ruční pumpy patří i pevně zastřešená kuchyn a jídelna. Vedle kuchyně poměrně prostorný stálý sklípek. Zásobování kuchyně pitnou vodou je řešeno zásobníkem ve svahu a samospádový rozvod do kuchyně. Zásobník se plní ručním nošením nebo je možné zapůjčit čerpadlo.

V okolí louky leží další dvě skautské tábořiště.

Pokud uvažujete o možnosti využít našeho tábořiště, možná Vám přijde vhod plánovací kalendář obsazenosti. Pokud najdete Vámi požadovaný termín volný, neváhejte a rezervujte si termín dopředu. Předběžně zarezervovaný termín je nutné co nejdříve zarezervovat závazně. Pokud najdete požadovaný termín zarezervovaný předběžně, zkuste nás kontaktovat také - třeba se v dohledné době uvolní. Pokud je termín obsazen závazně, nedá se nic dělat.

 
Počet přístupů: 4174/23 nic webmaster & designer Koksik